MissRaplamaa

Missikandidaadid

1. Liisi Rump

Olen 17-aastane Kohila vallast pärit neiu ja õpin Saku Gümnaasiumis 11. klassis.

Olen mitmekülgne tütarlaps. Väikesest peale olen tegelenud erinevate spordialadega judost kuni tantsimiseni. Professionaalselt olen tegelenud võrkpalli ja jalgpalliga. Viimast mängin siiani. Panen end jalgpalliplatsil maksma ka kohtunikuna, nii peakohtunikuna vilega, kui ka abikohtunikuna lipuga. Lisaks keerutan jalga ka tantsutrennides.

Mul on suur avastamistahe, küsi vaid ja ma tulen. Olen julge ning tunnen rõõmu, kui saan midagi uut proovida. Hiljuti avastasin enda jaoks lumelauaga sõitmise. Mulle on väga südamelähedane loomade heaolu. Aastas ootan ma kõige enam reisimist. Kui ma saaksin, läheksin ümbermaailmareisile. Üks minu soovidest on olnud väikesest peale näidelda filmis, seda on soodustanud pisikesena näiteringis käimine. Praegu köidab mind giidiamet. Kuid valikuid, mida kunagi elus teha tahan, on väga palju, seepärast otsin veel ennast. Järgin ütlust: elu on mage ilma vürtsita.

2. Adele Zubov

Olen 19-aastane Kehtnast pärit neiu ning õpin Rapla Gümnaasiumi 12. klassis. Minu peamiseks kireks on olnud väikesest saati muusika, olen lõpetanud Kehtna Kunstide Kooli klaveri eriala ning olen 13 aastat tegelenud ka laulmisega. Viimasel ajal köidab mind trenni tegemine, vabal ajal võib mind leida kas jõusaalis või ujulas. Käin ka politseiringis. Kes teab, võib-olla plaanin õpinguid jätkata ka Sisekaitseakadeemias. Minu parimateks omadusteks on, et ma olen südamlik inimene ja hea juht, näiteks olen andnud oma panuse õpilasesinduses ning praegu olen Kehtna valla noortevolikogu esinaine. Minu arvates on vaja ennast proovile panna, see on ainus tee, mis aitab areneda.

3. Kärolin Hamburg

Olen 19-aastane Raplast pärit neiu ning õpin Rapla Gümnaasiumi 12. klassis.

Minu kireks on laulmine ja tantsimine, millega olen tegelenud üle 10 aasta. Tantsin DanceRepublicu tantsuklubis ning kuulun Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonna tantsutüdrukute esindustiimi. Solistina laulan Thea Paluoja käe all, tänu millele olen saanud võimaluse esineda erinevatel sündmustel ja konkurssidel, saavutades häid tulemusi.

Mõlema hobiga tegelemine on kasvatanud minus enesekindlust, distsipliini ja oskust plaanida aega, et leiaksin aktiivse elutempo juures hetke puhkamiseks.
Puhkamine tähendab minu jaoks looduses jooksmas käimist, raamatute lugemist ning pere ja sõprade seltsis aja veetmist.

Tulevikus näen end tegelemas nii laulmise kui ka tantsimisega. Naudin väga loomingulisi tegevusi, seega unistan lauljakarjäärist või tantsutreeneri ametist, millega saan oma loomingulisust arendada, end pidevalt proovile pannes.

Oma tugevusteks pean kindlasti sihikindlust ja suurt uudishimu, mis on suureks abiks oma eesmärkideni jõudmisel. Edasisi õpinguid plaanin jätkata ülikoolis tervishoiu valdkonnas füsioteraapia erialal.

Usun mõtteviisi: „disconnect to connect“ ehk selleks, et kõik pikemas perspektiivis hästi ja edukalt sujuks, tuleb vahel võtta tegemistest paus, et hiljem tugevamana edasi liikuda.

4. Elisabeth Triik

Olen 17-aastane ning õpin Rapla Gümnaasiumi 11. klassis. Minu südamelähedaseimaks kireks on olnud alates juba päris väikesest peale tantsimine. Olen tantsinud mitmeid erinevaid stiile ning hetkel tantsin Rapla Tantsustuudios. Oleme grupiga saavutanud häid tulemusi ja meistritiitleid nii Eestis kui ka välismaal. Tantsimine on andnud mulle võimaluse esineda, ennast ületada ja väljendada ning luua koreograafiat. Minu teiseks kireks on vioola mängimine. Õpin Rapla Muusikakoolis ning kuulun ka mitmesse orkestrisse. Seoses vioolaga sain ma eelmine aasta võimaluse osaleda Euroopa Noorte orkestris ning esineda nii Strasbourgis kui ka Pariisis. Lisaks sellele laulan ma kooris. Vabal ajal meeldib mulle olla aktiivne ja veeta aega oma pere ning sõpradega. Olen elanud osakese oma elust Portugalis. Acho que não podemos deixar de viver até estarmos prontos. (Jose Ortega) Ehk eesti keeles: arvan, et me ei saa panna elamist ootele seniks, kuni me valmis oleme.

5. Lisete Vetesina

Olen 18-aastane Raplast pärit rõõmsameelne neiu ning õpin Rapla Gümnaasiumi 12. klassis. Minu peamine hobi on korvpall, millega olen tegelenud esimesest klassist saadik. Korvpall on aidanud mul viia mõtted eemale igapäevaelust ning arendanud mind nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Rapla Korvpallikooli aitan ma ka noorteliiga ja meistriliiga kohtunikuna. Olen alati avatud uutele väljakutsetele. Mulle meeldivad kiired autod ning just sellepärast võib mind leida nii radade äärest kui ka ise nendel sõites. Talv on mu lemmik aastaaeg, kuna just siis saan ma ennast proovile panna erinevatel lumeradadel. Mu pere ja sõbrad on minu elus esikohal. Nad motiveerivad mind vastu võtma uusi väljakutseid ning olema parim versioon iseendast. Ma võtan igat päeva kui viimast, sest me kõik elame vaid ühe korra!

6. Aliise Mäevälja

Olen 18-aastane, elan Kehtna vallas ja käin Rapla Gümnaasiumi 11. klassis. Suurimaks hobiks on praegu kokkamine, nii soolaste kui ka magusate toitude ja küpsetiste valmistamine, näiteks sõprade lemmikud on minu tehtud makroonid. Lisaks olen käinud veel muusikakoolis, kus lõpetasin klaveri eriala ning laulsin ka laulukooris. Põhikoolis tegelesin veel võrkpalli mängimisega ning korraldan ka praegu trenni seoses koolitööga. Hobide alla võiks panna patside punumise ja henna joonistamise, sest enda arvates saan nendega väga hästi hakkama ja teen neid üpris tihti nii endale kui ka teistele.
Mõtle suurelt ja naudi, mida sa teed.

7. Kärolin Kiin

Ma olen 18-aastane neiu. Elan Raplamaal, Kalevi külas. Õpin Tallinna Arte Gümnaasiumi 11. klassis spordi ja psühholoogia suunal.

Naeratuse toob mulle suule mu perekond, kes toovad igasse halli päeva ka tükikese päikest.

Mul on huvisid palju, kuid kõige südamelähedasemad on rahvatants, matemaatika ja autod. Kui olin 4-aastane, lubas mu isa osta mulle antitiivaga musta Subaru. Tänaseks on mul Subaru, küll mitte must, kuid siiski antitiivaga. Lisaks sellele olen lõpetanud muusikakooli klaveri erialal.

Pühendumine on minu jaoks väga oluline. Kui midagi ette võtta, tuleb see ka lõpuni viia. Mõelda, mida võib aastaga saavutada, kui vaid täna, siin ja praegu alustada.

8. Melani Vahesaar

Olen Kohilast pärit 19-aastane tütarlaps. Õpin Kohila Gümnaasiumi 12. klassis. Minu hobideks on koorilaul, rahvatants ja discgolf. Mõned aastad osalesin ka õpilasomavalitsuse töös. Muusikal on minu elus tähtis koht, olen tegelenud koorilauluga alates 1. klassist. Lõpetasin mõned aastad tagasi muusikakooli, kus õppisin klaverit 8 aastat. Igapäevaselt armastan kuulata erinevat muusikat. Rahvatantsu ja discgolfiga alustasin umbes 2 aastat tagasi. Mul on hea meel, et meie koolis on rahvatants au sees ja Kohilas asub heal tasemel discolfirada.
Arenguruumi enda juures on alati. Et oma potentsiaali paremini realiseerida, tuleks vähem viibida ekraanides ja osaleda oluliselt rohkem päriselus.

Parimateks omadusteks enda juures pean head huumorimeelt, ausust ja heatahtlikkust.

Lähtun elus põhimõtetest – ära karda väljakutseid, oska olla tänulik selle üle, mis sul on. Olulisemad asjad siin elus ei kanna hinnasilti.

9. Kristina Kristal

Olen 22-aastane Raplast pärit neiu. Praegu elan Tallinnas. Töötan vabakutselise sotsiaalmeedia spetsialistina ning olen parasjagu omandamas mikrokraadi “Reklaami ja kuvandiloome” erialal.
Minu silmad on juba ligi 16 aastat pannud särama (erinev) tantsuline liikumine – iluvõimlemine, rahva- ja show-tants. Möödunud aastal avastasin enda jaoks ka poksimise. Just need eelnimetatud spordialad on vallutanud mu südame, sest nii saan oma emotsioone tõeliselt edasi anda.
Ma usun, et minu parimateks omadusteks on kiire kohanemine, kohusetunne ja hea analüüsivõime, sest tänu nendele olen saavutanud edukaid tulemusi mitmes eluvaldkonnas.
Kõige olulisemaks siin elus pean enda lähedasi, soovin alati neile parimat.
Usun, et kõik siin elus juhtub põhjusega, mille varem või hiljem leiame ning kui me riske ei võta, ei saa me ka magusat võitu nautida!

10. Greete Kazimirov

Olen 19-aastane Rapla neiu. Läinud aastal lõpetasin Rapla Gümnaasiumi, kus kuulusin ka õpilasesindusse ja sain kaasa lüüa mitmete ürituste korraldamises. Ühtlasi olen lõpetanud muusikakooli klaveri erialal ning see valdkond paelub mind tänaseni.
Lisaks muusikale on mind pikalt köitnud ka rahatarkus ning selle poole edasi arendamiseks alustasin sügisel õpinguid Tallinna majanduskoolis raamatupidamise erialal. Paralleelselt sellele saan ise õpilastele teadmisi jagada Alu koolis informaatikaõpetajana. Ühildades neid kahte ametit olen võtnud tuleviku eesmärgiks luua enda raamatupidamisteenuseid pakkuva ettevõtte praktikantide väljaõppe võimalusega.
Mulle meeldib väljakutseid vastu võtta ning sellest tulenevalt on mu hobid väga erinevad. Minu huvi ulatub iluvaldkonnast ehitusvaldkonnani, mida kinnitab ka see, et olen õppinud nii ripsmetehnikuks kui ka plaatija ametit.
Seega pean ennast tegusaks ning sihikindlaks, ühtlasi ka iseseisvaks ja tugevaks ajaplaneerijaks. Oma elus olen lähtunud põhimõttest, et miski pole võimatu, kui seda väga tahta ning hästi planeerida.

Scroll to Top