Eisi Mäeots – Miss Raplamaa 2011

Varsti on möödas juba 5 aastat hetkest, kui mind Miss Raplamaaks krooniti. Raske on võrrelda emotsioone praegu ja siis, kuid ühes olen kindel: tol hetkel oli see kõige õigem otsus, et ennast avastada.

Mäletan veel hästi, kui tookord gümnaasiumiõpilasena koridoris jalutades märkasin Miss Raplamaa kutsuvat plakatit. Loomulikult olid klassiõed esimesed, kellega sai koos osalemist arutatud ning kellega koos otsustasime selle teekonna ette võtta.
Sellega seoses meenub naerusuil hetk, kui Evelin Limbergi (2011 osaleja) ema meid kõiki maja eest auto peale võttis ja Rapla Kultuurikeskuse ees edu soovis. Olime nii elevil!

Ja siis see algas- mitu kuud kestev seiklus koos Raplamaa ilusate ja tarkade neidudega! Missikoolist on enim meelde jäänud Kohilas toimunud mitmepäevane laager, kus kontsadel Indrek Arula meie rühti lihvis. Meenuvad naljakad hetked rütmis kõndimise õppustelt 🙂

Kindlasti oli üks põnevamaid väljakutseid ka talendivoor. Kuigi minu jaoks polnud kahtlustki, et mängin saksofoni, oli esitus ja loo valik minu jaoks viimse hetkeni üks suur küsimärk. Kaks nädalat enne talendivooru tuli nii mõnigi mõte muuta ja seda ma tegingi. Siiani imestan, kuidas nii noorena suutsin ma 1000 inimese ees süda puperdades pilli puhuda. Kindlasti oli see üks võimasamaid tundeid, mida ma senimaani tundnud olin.

Missivalimiste õhtul jäi meelde nii mõndagi, kuid kindlasti on üks hetk, mida ma ikka ja jälle naerdes meenutan- missiks kroonimine. Olen siiani vist ainus Raplamaa miss, kes kroonimise ajal nutma on hakanud 🙂
Tol hetkel tundsin, kuidas kuid kestnud karussell on läbi ja pinged möödas.

Mõeldes tagasi, on see kogemus mind väga palju kasvatanud ja õpetanud. 17-aastase neiuna leida julgust, aega ja tahtmist 4 kuud järjest tegeleda tuhande asjaga, on muljetavaldav.
Olen siiani uhke 17-aastase Eisi üle, kes suutis samal ajal käia gümnaasiumis, muusikakoolis ja missikarussellil, nii et mitte midagi ei jäänud tegemata.

Peale tiitlivõitu tuli loomulikult ette erinevaid pakkumisi ja fotosessioone, kuid kindlasti ei olnud ega tohiks ka tulevastele osalejatele olla see eesmärgiks. Minu jaoks on Miss Raplamaa olnud suurepärane teekond neiust enesekindlaks nooreks naiseks.

Eisi Mäeots
Eisi Mäeots